فقیر – بیچاره انجمن ایران فرهنگ اسلامی

فقیر – بیچاره: انجمن ایران فرهنگ اسلامی افغانستان افغانستان خانه ادبیات افغانستان جایزه ملک الشعرا بهار

گت بلاگز اخبار اجتماعی آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند و توجه به زنان یکی از مطالبات و نیازهای م

آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

عبارات مهم : ایران

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می دهند و توجه به زنان یکی از مطالبات و نیازهای مهم هست، گفت: باید در قالب قوانین و دستورالعمل ها عوض کردن رویکرد جدی در این زمینه داشته باشیم تا نگاه گذشته به زن عوض کردن کند.

به گزارش ایسنا، زهرا نژادبهرام در نشست “امنیت زنان در شهر” که با حضور لیلا ارشد در نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، گفت: شهر بنا به دلایل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … مردانه ساخته شده است است آن هم مردان بالغ و سالم.

آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

وی با بیان اینکه رویکرد شهر همواره مردانه بوده هست، گفت: برهمین اساس تمامی سازه ها و تاسیسات شهری در جهت پاسخگویی به نیاز مردان ساخته شده است است.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه حالا شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی عوض کردن کرده و زنان وارد حوزه اجتماعی شده است اند، گفت: زنان نسبت به قبل زیاد در شهر حضور دارند و برمبنای این تعاریف باید تاسیسات عوض کردن شکل دهد، ولی متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند و توجه به زنان یکی از مطالبات و نیازهای م

نژادبهرام با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می دهند و توجه به زنان یکی از مطالبات و نیازهای مهم هست، گفت: لذا باید در قالب قوانین و دستورالعمل ها عوض کردن رویکرد جدی در این زمینه داشته باشیم تا نگاه گذشته به زن عوض کردن کند.

وی با بیان اینکه باید کارها جدی و مهم در جهت حمایت از زنان در شهر و اصلاح فضای شهری انجام شود، گفت: یکی از مواضع مورد تاکید فضاهای بی دفاع و ناامن شهری هست، چراکه بررسی ها نشان داده بسیاری از این فضاهای بی دفاع به علت عدم توجه یا بی دقتی از نظر سازه ای شکل گرفته که اگر در وقت ساخت دقت بیشتری می شد این فضاهای بی دفاع شکل نمی گرفتند و حالا باید کاری کنیم تا آثار سوء آنها کم کردن یابد.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه شورای شهر و بخصوص کمیسیون معماری و شهرسازی در جهت ایجاد شرایط مثبت گام برخواهند داشت، گفت: باید این فضاهای بی دفاع شهری شناسایی، شاخص بندی و نسبت به برطرف آنها اقدام شود و این در دستور کار کمیسیون شهرسازی قرار دارد.

آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

نژادبهرام همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها سمن ها و گروه های مردم نهاد گفت: انجمن ها، بال های همراهی شورای شهر هستند.

همچنین لیلا ارشد یکی از فعالان حوزه شهری گفت: متاسفانه هر لحظه طی سال های اخیر جای نگاه کارشناسی و تخصصی در ارتباط با نهادهای مردم نهاد خالی بوده و می بینید یک مسوول در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از شرکت ها و معاونت های متفاوت به معاونت ها و شرکت هایی رفته که هیچ غرابت معنایی با یکدیگر ندارند.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه زنان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند و توجه به زنان یکی از مطالبات و نیازهای م

وی با بیان اینکه متاسفانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران زنان همواره مورد غفلت قرار گرفته اند، گفت: هنوز در پایتخت کشور عزیزمان ایران منزل کوچکی جهت زنان در معرض آسیب که دچار پرسشها متعدد هستند وجود ندارد و متاسفانه هنوز نگاه اردوگاهی و بگیر و ببند با زنان و کودکان دارند.

این فعال حوزه شهری با انتقاد از نگاه جمع آوری به زنان و کودکان آسیب دیده گفت: باید اعلام کنم هیچ پیاده رویی در پایتخت کشور عزیزمان ایران مناسب تردد زنان با بار و کالسکه نیست و در فضاهای بی دفاع شهری زنان در معرض آسیب و آزار و اذیت هستند که این آزار و اذیت ها تنها فیزیکی نیست بلکه روانی هم هست.

آزار زنان در فضاهای بی دفاع شهری

ارشد با بیان اینکه مشخص نیست با چه تفکری بیلیبوردهای تبلیغاتی بر روی پل های عابر پیاده راه اندازی شده است هست، گفت: این بیلبوردها فضاهای بی دفاعی را ایجاد کرده اند که حتی مردها هم جرات عبور از آنها را ندارند و دانشجویان زیادی را می شناسم که تجربه تلخ از پل عابر پیاده دارند و این در حالی است که کمیسیون ها و معاونت های متعدد شورا و شهرداری می توانستند و می توانند در کنار یکدیگر باشند و تصمیمات واحدی اتخاذ کنند.

این فعال حوزه شهری همچنین با بیان اینکه مرکز مطالعات و پژوهش های شهرداری، مرکز بسیار بزرگی است که می تواند میزان موفقیت این پروژه ها و میزان نارضایتی شهروندان را بسنجد، گفت: شرکت های مردم نهاد آمادگی آن را دارند که اطلاعات خود را در اختیار شهرداری قرار دهند.

واژه های کلیدی: ایران | کمیسیون | شهرسازی | شورای شهر | شورای شهر تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs