فقیر – بیچاره انجمن ایران فرهنگ اسلامی

فقیر – بیچاره: انجمن ایران فرهنگ اسلامی افغانستان افغانستان خانه ادبیات افغانستان جایزه ملک الشعرا بهار

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی ارتباط سامانه‌های فضایی مریخ با سازمان‌های فضایی بطور موقت قطع می‌شود

ارتباط ناسا و آژانس‌های فضایی دیگر هفته آینده با مریخ قطع می‌شود یا بطور جدی مختل خواهد شد.

ارتباط سامانه‌های فضایی مریخ با سازمان‌های فضایی بطور موقت قطع می‌شود

ارتباط سامانه های فضایی مریخ با شرکت های فضایی بطور موقت قطع می شود

عبارات مهم : سیاره

ارتباط ناسا و آژانس های فضایی دیگر هفته آینده با مریخ قطع می شود یا بطور جدی مختل خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، روز 27 ژوئیه(5 مرداد) ساعت 1:17 به وقت گرینویچ(5:47 به وقت تهران)، سیاره مریخ و خورشید در اوضاع تقارن مداری قرار خواهند گرفت.

ارتباط سامانه‌های فضایی مریخ با سازمان‌های فضایی بطور موقت قطع می‌شود

این بدهید معناست که بین روزهای 22 ژوئیه (31 تیر) تا یک اوت (10 مرداد)، مداخلات رادیویی از جانب تاج خورشیدی به حدی زیاد خواهد بود که امکان مخابره ایمن دستورات از زمین به هیچ نوع سامانه فضایی مریخی امکان پذیر نخواهد بود.

در حال حاضر 8 فضاپیما متعلق به ایالات متحده، اروپا و هند در مدار سیاره سرخ یا بر روی سطح آن در حال انجام ماموریت هستند و از طریق سیگنال های بسیار کوتاه رادیویی(tightly beamed radio signals ) با کنترلرهای ماموریت خود بر روی زمین در ارتباطند. این سیگنال های رادیویی جهت مخابره دستورات و داده ها و همچنین رهگیری سیگنال هایی طراحی شده است اند که آنتن های فضاپیماها قادر به شکارشان هستند.

ارتباط ناسا و آژانس‌های فضایی دیگر هفته آینده با مریخ قطع می‌شود یا بطور جدی مختل خواهد شد.

حفظ ارتباط بین زمین و مریخ در طول فواصل صدها میلیون مایل سخت است ولی زمانی که موقعیت های مداری این دو سیاره، آن ها را در یک راستا با خورشید قرار می دهد، اوضاع وخیم می شود. خورشید قدرتمندترین منبع رادیویی در منظومه شمسی بوده و همچنین بی نهایت داغ و براق است.

گرچه مریخ فقط جهت مدت وقت کوتاهی در تقارن مداری با خورشید قرار خواهد گرفت، تاج خورشیدی تا حدی به داخل فضا گسترش خواهد یافت که پلاسمای یونیزه شده است داغ آن باز هم می تواند چند روز قبل و بعد از تقارن مداری، در سیگنال های رادیویی مداخله کند.

از آنجا که این شرایط هر 26 ماه یک بار اتفاق می افتد، راهکار استاندارد، معلق کردن نسبی ارتباط کنترلرهای زمین با سامانه های مریخی است.

ارتباط سامانه‌های فضایی مریخ با سازمان‌های فضایی بطور موقت قطع می‌شود

در طول این بازه زمانی، مدارگردها و فرودگرها در اوضاع خودکار قرار داده می شوند و تیم های کنترل ماموریت از ارسال هر نوع دستوری به آن ها امتناع می کنند لیکن ممکن است رایانه های فضاپیماها دستورات را به اشتباه تفسیر کنند و عملی مانند شیرجه زدن به یک صخره و خاموش کردن سیستم نیرودهی را انجام دهند.

واژه های کلیدی: سیاره | خورشید | ارتباط | خورشید | سیگنال | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs