فقیر – بیچاره انجمن ایران فرهنگ اسلامی

فقیر – بیچاره: انجمن ایران فرهنگ اسلامی افغانستان افغانستان خانه ادبیات افغانستان جایزه ملک الشعرا بهار

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تلویزیون روی موج حاشیه‌

به گزارش دنیای اقتصاد ، حاشیه های صداوسیما آخر ندارد، درحالی که هنوز آتش شایعه های مربوط به استعفای مدیر رسانه ملی در اینترنت فروکش نکرده، حواشی متعدد و بی سابق

تلویزیون روی موج حاشیه‌

تلویزیون روی موج حاشیه

عبارات مهم : تصویر

به گزارش دنیای اقتصاد ، حاشیه های صداوسیما آخر ندارد، درحالی که هنوز آتش شایعه های مربوط به استعفای مدیر رسانه ملی در اینترنت فروکش نکرده، حواشی متعدد و بی سابقه ای اطراف برنامه ها و سیاست های این شرکت رسانه ای ایجاد شده است هست. قضیه از این قرار است که تنها در یک شبانه روز شرکت صداو سیما به بااهمیت ترین کانون حواشی تبدیل شد. پخش ترانه ای از محسن چاوشی در قسمت آخر یک سریال، انتشار تصاویری از زنان بی حجاب در یک سریال و نامه جواد لاریجانی به وزیر ارشاد راجع به پخش ربنای شجریان بااهمیت ترین عنوان هایی بودند که نوک تیز شوخی ها، انتقادها و پرسش ها را به سمت مدیران رسانه ملی هدایت کردند. این سه عنوان در شبانه روز گذشته بیشترین حجم از محتوای اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و خبر رسان های موبایلی را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

ترانه انتخاباتی محسن چاوشی

تلویزیون روی موج حاشیه‌

در واپسین روزهای تبلیغات انتخاباتی مربوط به دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، محسن چاوشی یک قطعه موسیقی به نام «بیست هزار آرزو» با شعری از مولانا را به حسن روحانی تقدیم کرد تا در زمره هواداران او قرار بگیرد. این قطعه موسیقی به سرعت در اینترنت دست به دست شد و چرخید تا اینکه یک هفته بعد از برگزاری انتخابات و پیروزی حسن روحانی، حاشیه ساز شد. قضیه این بود که جمعه شب گذشته در زمانی که قسمت آخر مجموعه تلویزیونی «دیوار به دیوار» در حال پخش بود در آخر بندی آن کلیپی با همراهی بازیگران این مجموعه پخش شد که این بازیگران ترانه انتخاباتی بیست هزار آرزوی محسن چاوشی را به صورت دابسمش اجرا می کردند.

این عنوان اعتراض شدید بعضی از هواداران رقبای روحانی در انتخابات هفته گذشته را به همراه داشت و باعث شد تا در تکرار این مجموعه، ویدئو نهایی از بین بردن شود. البته شبکه سوم سیما اعلام کرد که از بین بردن این ویدئو به علت کمبود وقت و فشرده بودن کنداکتور پخش اتفاق افتاده هست. این در حالی بود که بازدیدکنندگان شبکه مجازی اعتقاد بودند که صداوسیما در برابر انتقاد رسانه های نزدیک به دیگر نامزدهای ریاست جمهوری سر تسلیم فرودآورده و ویدئو را پخش نکرده هست. این عنوان درحالی که بازخوردهای بسیار زیادی در اینترنت داشت، تصویر العمل رسمی از سوی مدیران شرکت نگرفت.

به گزارش دنیای اقتصاد ، حاشیه های صداوسیما آخر ندارد، درحالی که هنوز آتش شایعه های مربوط به استعفای مدیر رسانه ملی در اینترنت فروکش نکرده، حواشی متعدد و بی سابق

با این حال حمید رحیمی تهیه کننده مجموعه «دیوار به دیوار» راجع به حاشیه های پیش آمده راجع به آخرین قسمت این مجموعه گفت: فضایی که در قسمت نهایی سریال ساخته شد، هیچ فضای حمایتی نبوده هست. مگر می شود رنگ بنفش را از بین بردن کنیم؛ فضای انتخاباتی تمام شده است است و دیگر رنگ مطرح نیست، ما باید همه رنگ ها را داشته باشیم. او ادامه داد: آیا باید رنگ ها را جدا کنیم. ما سریالی را از هشت ماه پیش جهت تولید شروع کردیم و لزومی ندارد رنگ هایمان را جدا کنیم. ما فقط و فقط به سریال خودمان نگاه کردیم و کاری به جناح های سیاسی نداشتیم. رحیمی سپس مطرح کرد: محسن چاوشی این شعر را تقدیم به هیچ کاندیدایی نکرده بود و اینها همه سوءتفاهم هست. شعر ترانه ای که ایشان خوانده اند، متعلق به مولاناست. اینکه کسی طرف خودش بگیرد، کاملا اشتباه هست. محسن چاوشی در خبر هایی که منتشر کرده بود این شعر را تقدیم به ملت کشور عزیزمان ایران کرده بود. حال کاندیدایی این را به سمت خود کشیده هست، به ما ربطی ندارد.

کلاه گیس یا پرده آبی؟

حاشیه ویدئو قسمت آخر سریال دیوار به دیوار تمام نشده بود که حاشیه های دیگری قسمت اول سریال نفس را دربرگرفت. در نخستین روز از ماه مبارک رمضان و همزمان با پخش قسمت اول سریال مناسبتی نفس در بعضی از سکانس ها تصاویری پخش شد که در آن بازیگران زن بدون پوشش سر و حجاب در خیابان ها و دیگر اماکن عمومی پایتخت کشور عزیزمان ایران قدم می زدند. این عنوان به یکباره تصویر العمل هایی بسیاری را در اینترنت ایجاد کرد. در وقت کوتاهی موجی در اینترنت ایجاد شد که بازیگران این سریال از کلاه گیس استفاده کرده اند. به همین مناسبت تعدادی از بازدیدکنندگان توییتر با اشاره به این عنوان به اکران نشدن فیلم سینمایی کاناپه آخرین ساخته کیانوش عیاری به خاطر استفاده از کلاه گیس اعتراض کردند.کاربری دراین باره نوشت: «در سریال مناسبتی «نفس» که از شبکه۳ داره پخش میشود و روایت قبل از انقلاب است زنانی بدون حجاب در نقش عابر و دانشجو دیدم.»

کاربر دیگری نوشت: «چقدر از دیدن زن کلاه گیس به سر هیجان زده شدید زلیخا هم اون همه کلاه گیس داشت دیگه بابا، عین کاموا.» کاربر دیگری هم در توییتر خود نوشت: «در سکانس های متعدد سریال نفس که از شبکه ۳ پخش می شود زنان کلاه گیس به سردارند. فیلم کاناپه «عیاری» به علت مشابه مجوز اکران نگرفته.» ولی وقت زیادی از این تصویر العمل ها نگذشت که گروه سازنده استفاده از کلاه گیس را تکذیب کردند. روابط عمومی سریال «نفس» در توضیحی راجع به این سریال رمضانی اعلام کرد: پیش از این در خبری که ۲۲ اردیبهشت ماه همراه با یک تصویر در رسانه ها منتشر شده، اعلام شده است بود عوامل سریال «نفس» جهت ضبط صحنه های تروکاژی در خارج از کشور، به ارمنستان سفر کرده اند.طی این سفر، تصاویری با حضور تعدادی از بازیگران ارمنی ساکن در ارمنستان، با قرار گرفتن برابر پرده ضبط شد تا بعدا از طریق جلوه های خاص در بعد زمینه تصاویری که در داخل کشور ضبط شده است بودند، قرار بگیرد. جلیل سامان، نیز در تصویر العمل به این اتفاق گفته است: ظاهرا تبحر همکاران فنی ما توانسته بینندگان را کاملا متقاعد سازد. این تصویرهای واقعی هستند و بانوان بی حجاب در سطح شهر مشغول ترددند. این واقعا باعث دلگرمی است که همکاران ما در بخش های فنی تا چه اندازه با تکنیک های روز آشنایی داشته و قادرند از آن استفاده کنند.

تلویزیون روی موج حاشیه‌

ربنای استاد؛ که همچنان… که هنوز…

در سال های اخیر پخش یا عدم پخش ربنای استاد محمد رضا شجریان در ماه مبارک رمضان یکی از چالش های مهم صدا و سیما بوده و موافقان و منتقدان زیادی داشته هست. قضیه این است که چند روز پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به مدیر رسانه ملی از او خواسته بود تا ربنا را پخش کند. انتشار خبر این نامه موجی از امیدواری را در جامعه ایجاد کرده بود و بسیاری منتظر بودند تا در نخستین غروب ماه مبارک، صدای ربنای شجریان را از تلویزیون بشنوند. ولی ربنا پخش نشد و بلافاصله بعد از آخر امیدها به پخش این قطعه از سیما، محمدجواد لاریجانی، یکی از اعضای شورای نظارت بر صدا وسیما به نامه سیدرضا صالحی امیری پاسخ داد. به گزارش ایلنا، لاریجانی در این نامه نوشته است: «متن کامل این نامه به این شرح است: «از آنجا که عنوان دفاع از ایشان یک مناقشه سیاسی شده است هست، بنابراین در تلاوت مذکور توجه به آیات تحت الشعاع قرار می گیرد و این امر خلاف موازین شرعی تلاوت است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، حاشیه های صداوسیما آخر ندارد، درحالی که هنوز آتش شایعه های مربوط به استعفای مدیر رسانه ملی در اینترنت فروکش نکرده، حواشی متعدد و بی سابق

لذا خواهشمند است که سایر قطعات آوازی آن هنرمند را مطرح فرمایید که اتفاقا دارای ساختار موسیقایی مهم تری هم هستند. حتما می دانید که تحت الشعاع قرار گرفتن توجه به آیات باهرات نسبت به مقارنات آنقدر مهم بوده که بعضی از فقهای بزرگ تلاوت ملحون را مورد شبهه قرار داده اند. البته این حساسیت در میان موسیقی دانان بزرگ و حرفه ای هم مطرح است و آنان غالبا ابا دارند که قطعات مهم ترکیبی آنان همراه با آواز پخش شود؛ لیکن معتقدند توجه به الحان و معانی (و گاه حرکات متناظر بدنی) توجه به رموز و ظرافت های نهفته در تناسب های ایقاعی را که جوهر مهم هنر موسیقی هست، تحت الشعاع قرار می دهد.»

تلویزیون روی موج حاشیه‌

واژه های کلیدی: تصویر | دیوار | سریال | سریالی | مجموعه | رسانه ای | رسانه ها | اینترنت | بازیگران | رسانه ملی | محسن چاوشی

تلویزیون روی موج حاشیه‌

تلویزیون روی موج حاشیه‌

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs